Genealogi

Genealogi
Genealogi
Genealogi
Genealogi
Genealogi
Genealogi

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GENEALOGI (14) Äldre svenska frälsesläkter 1-2, 1957 och 1965, hft, Hans Gillingstam, Ätterna Oxenstierna och Vasa under medeltiden, med registerdel, 1952, hft, Släktbok, ny följd, 2 hft, Paul Meijer Granqvist, Gustaf Vasa Avkomlingar....1923, hft, Genealogia Gothica, utgiven av Erik C:son Swartz, I och II, 1930 och 1933, inb, De svenska ätterna Hamilton, del I, 1936, hft, Genealogiska samfundets årsskrift 39, 1969 hft, Kultur och personhistoriska anteckningar af kapten Oscar Fredrik Strokirk, del II, 1918, Ny svensk släktbok, utgiven af Karl A K:son Leijonhufvud, 1906, klotband, inte bara kyrkböcker, alternativa källor i släktforskningen, 1990

Dessa böcker ingår i temaauktionen "Från Rune Kjellanders bibiliotek"

Strokirk, trasig i bindningen, sprickor, slitage, nagg, påskriftyer, ej genomgångna

680220

2019-09-27