Genealogi

Genealogi
Genealogi
Genealogi
Genealogi
Genealogi
Genealogi

Klubbat för:

1 500 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

GENEALOGI, (ca 50) Herman Hofberg, Svenskt biografiskt handlexikon, 1876, Gabriel Anrep, svenska släktboken, del 1, 1871, ett stort antal böcker över enskilda släkter som von Heijne, von Malmborg, von Barnekow, Settergren, Geiher, Danckward, Sederholm mfl, flertalet som hft, Axel Lindersköld, Genealogiska tabeller över Europas furstehus, 1920, även flera handböcker i släktforskning, ca 30 hft genealogisk tidskrift, släkthistorisk tidsskrift, Leksikon över danske familier

Dessa böcker ingår i temaauktionen "Från Rune Kjellanders bibiliotek"

Zustandsbeschreibung

Anrep trasig och av i bindningen. Lindersköld med tejpad rygg, nagg slitage, veck, sprickor, påskrifter, ehjgenomgångna

680221

2019-09-27