Genealogi
Klubbat för:
1 500 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
GENEALOGI, (ca 50) Herman Hofberg, Svenskt biografiskt handlexikon, 1876, Gabriel Anrep, svenska släktboken, del 1, 1871, ett stort antal böcker över enskilda släkter som von Heijne, von Malmborg, von Barnekow, Settergren, Geiher, Danckward, Sederholm mfl, flertalet som hft, Axel Lindersköld, Genealogiska tabeller över Europas furstehus, 1920, även flera handböcker i släktforskning, ca 30 hft genealogisk tidskrift, släkthistorisk tidsskrift, Leksikon över danske familier
Dessa böcker ingår i temaauktionen "Från Rune Kjellanders bibiliotek"
Zustandsbeschreibung
Anrep trasig och av i bindningen. Lindersköld med tejpad rygg, nagg slitage, veck, sprickor, påskrifter, ehjgenomgångna
680221
2019-09-27