Geografi
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
GEOGRAFI och LOKALHISTORIA, (14) Svenska gods och gårdar, 3 delar, Stockholms län, Uppsala, hfrbd, Slott och herresäten i Sverige, 2 delar, Uppland, inb, Svenska gods och gårdar, illustrerade herrgårdsskildringar I-II, 1930, hfrbd , Uppland i bilder, 1927, E Alfred Jansson, Boo sockens historia, 1946, hft, var Lundahl. Ortnamnen i Skaraborgs län, 1866, inb, Margareta Revera, Gods och gård 1650-1680, 1975,hft, Herman Hofberg, Nerikes gamla minnen, 1868, inb Gunnar Redelius, Lönnarp, Vinsarp, två gårdar i Västergötland, 2003, inb, Svenska borgar och fästningar, en militärhistorisk reseguide, Svenska kyrkor, en historisk reseguide, 2007 och 2008 inb
Dessa böcker ingår i temaauktionen "Från Rune Kjellanders bibiliotek"
Skinnbanden med ssprickor och uttorkade ryggar, slitage, veck ,nagg, påskrifter, ej genomgångna
680226
2019-09-27