Tage Rhodin porträtt
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAGE RHODIN (1899-1983): Porträtt av konstnärens Mor, signerat och daterat Tage Rhodin, Söndag den 11:e Mars 1928, med påskrift "Bentida sea mi Madre" (välsignad vare min mor), olja på dukpannå, ca 50x37 cm
Proveniens: Konstnärens familj
Något lös i ramen
680246
2019-09-22