Ikon Ryssland

Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

IKON, Gudsmodern av Smolensk, Centrala Ryssland, 1900-talets första hälft, tempera och olja på pannå, med med metallram i mässing, monterad i ram med glas, ca 21x17 cm (utan ram)

Omfattande slitage på händer och armar, krackelyr

680281

2019-09-22