Bokskåp Karl Johan
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BOKSKÅP, 1800-talets första hälft, Stockholmsarbete Karl Johan, Anders Andersson 1830-53, fanérat i mahogny, dekor av ymnighetshorn, etikättmärkt, höjd ca 242, 148x130 cm, nyckel finns att avämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Stopalo
680295
2019-10-26