Bokskåp Karl Johan

Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BOKSKÅP, 1800-talets första hälft, Stockholmsarbete Karl Johan, Anders Andersson 1830-53, fanérat i mahogny, dekor av ymnighetshorn, etikättmärkt, höjd ca 242, 148x130 cm, nyckel finns att avämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Stopalo

680295

2019-10-26