Stolar empire
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1800-talets första hälft, empire, fanérade i mahogny, beslag i förgylld brons, stoppad sits, mönstrad klädsel, sitthöjd ca 41 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre ytskador, 2 stolar saknar klädsel resterande med senare klädsel
680440
2019-10-26