Bord 1700-tal

Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal
Bord 1700-tal

Klubbat för:

14 000 SEK

10 000 SEK

BORD, 1700-tal, sannolikt Italien, spiralvridna ben, dekor av rik intarsia, låda i sargen, höjd 71, 84x104 cm
PROVENIENS: Stopalo

Renoverat av Carl Malmstenskolan 2013. Smärre skador och fanérbortfall

680442

2019-10-26