Karmstolar gustavianska

Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska
Karmstolar gustavianska

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, 1700-tal, gustavianska, enligt uppgift ur Carl Robert Lamms Samlingar, Näsby Uppland, bemålade, skuren dekor, randig klädsel, sitthöjd 42 cm
PROVENIENS: Stopalo

Senare bemålning, senare klädsel

680510

2019-10-26