Byrå med spegel empire
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BYRÅ, med SPEGEL, 1800-talets första hälft, göteborgsarbete i Karl Johan, spegeln märkt JM Berghs Kungl priviligerade Spegel Fabrik i Götheborg, Hallstämpel 1819, fanérad i mahogny, rikt dekorerad med intarsia, byråns mått höjd ca 81, 11x54, spegelns mått 167x113 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Stopalo
Smärre ytskador
680538
2019-10-26