Byrå med spegel empire

Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire
Byrå med spegel empire

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BYRÅ, med SPEGEL, 1800-talets första hälft, göteborgsarbete i Karl Johan, spegeln märkt JM Berghs Kungl priviligerade Spegel Fabrik i Götheborg, Hallstämpel 1819, fanérad i mahogny, rikt dekorerad med intarsia, byråns mått höjd ca 81, 11x54, spegelns mått 167x113 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Stopalo

Smärre ytskador

680538

2019-10-26