Skålfat Kina 1700-tal Famille rose
2019-09-24
680556
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor, brättet med kartuscher i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 28 cm
Nagg, sprickor (flera)