Kaffeservis silver Birmingham
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TESERVIS, 3 delar, silver, stämplad Birmingham 1904 / 1906, bestående av kanna med lockknopp och handtag i svärtat trä, sockerskål och gräddsnipa, godronnerad dekor, vikt ca 313 g, medföljer GAB bricka i nysilver
Bruksslitage, smärre bucklor, handtaget med torrspricka och avslag, monogramgravyr i botten, H P
680602
2019-09-24