Kaffeservis silver Birmingham

Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham
Kaffeservis silver Birmingham

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TESERVIS, 3 delar, silver, stämplad Birmingham 1904 / 1906, bestående av kanna med lockknopp och handtag i svärtat trä, sockerskål och gräddsnipa, godronnerad dekor, vikt ca 313 g, medföljer GAB bricka i nysilver

Bruksslitage, smärre bucklor, handtaget med torrspricka och avslag, monogramgravyr i botten, H P

680602

2019-09-24