Skåp 1800-talets första hälft
Klubbat för:
7 200 SEK
6 000 SEK
SKÅP, 1 par, 1800-talets första hälft, i form av byråer, fanérade i mahogny, bemålad skiva, fotavslut i form av skulpterade lejontassar, höjd ca 106, 97x50 cm
PROVENIENS: Stopalo
Nyckel saknas, skivorna med senare bemålning, smärre ytskador
680614
2019-10-26