Armlänstol 1700-tal
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARMLÄNSTOL, 1700-tal, Louis XIV, förgylld, skuren dekor, stoppad sits och rygg, kldsel i plysch, sitthöjd ca 45, höjd 122 cm
PROVENIENS: Stopalo
Senare klädsel, smärre slitage och orangrepp
680626
2019-10-26