Armlänstol 1700-tal

Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal

Klubbat för:

16 500 SEK

4 000 SEK

ARMLÄNSTOL, 1700-tal, Louis XIV, förgylld, skuren dekor, stoppad sits och rygg, kldsel i plysch, sitthöjd ca 45, höjd 122 cm
PROVENIENS: Stopalo

Senare klädsel, smärre slitage och orangrepp

680626

2019-10-26