Chiffonjé empire
Klubbat för:
32 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets första hälft, stockholmsarbete i Karl Johan, koniskt form, fanérad i mahogny, förgyllda beslag, höjd ca 148, 93x52 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämning
PROVENIENS: Stopalo
Ngt blekt, smärre fanérbortfall
680631
2019-10-26