Byrå Karl Johan
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérad i mahogny, dekor av kariatyder, förgyllda beslag, fotavslut i form av lejontassar, höjd ca 92, 108x49 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Stopalo
Senare beslag, lösa listdelar, smärre ytskador
680634
2019-10-26