Stolar Kar Johan

Stolar Kar Johan
Stolar Kar Johan
Stolar Kar Johan
Stolar Kar Johan
Stolar Kar Johan
Stolar Kar Johan
Stolar Kar Johan
Stolar Kar Johan
Stolar Kar Johan
Stolar Kar Johan

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOLAR, 6 st, 1800-talets första hälft, Karl Johan, björk, ryggbricka med intarsiadekor av svanar, sabelformade ben, stoppade sitsar, sitthöjd ca 46 cm
PROVENIENS: Stopalo

Smärre skador, mindre lagning

680728

2019-10-26