Rörstrand Bengali

Rörstrand Bengali
Rörstrand Bengali
Rörstrand Bengali
Rörstrand Bengali
Rörstrand Bengali
Rörstrand Bengali
Rörstrand Bengali
Rörstrand Bengali
Rörstrand Bengali
Rörstrand Bengali

Klubbat för:

3 200 SEK

5 000 SEK

RÖRSTRAND, 145 dlr, "Bengali", mat/kaffe/teservis, bestående av: 12 mattallrikar, 17 djupa, 21 assietter, 8 efterrätt, 21 kaffekoppar, 24 fat, såsskål, 2 bringare, 2 grädkannor, 3 kannor, 3 sockerskålar med lock (1 saknas), 11 tekoppar, 14 fat, 6 uppläggningsfat/skålar

Nagg, missfärgningar, krackeleringar förekommer

680736

2019-09-28