Väggpendyl 1800-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
2 000 SEK
VÄGGPENDYL, 1800-tal, urtavlan med arabiska siffror samt märkt Jon Cederlund Stockholm (1768-1857, burskap från 1799), förgylld, skuren dekor, ca 89x62 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Nyckel saknas
680811
2019-10-26