Dragkista sengustaviansk
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DRAGKISTA, sengustavianskt stockholmsarbete, omkring 1800, skiva i profilerad kalksten, fanérad i mahogny, beslag och listverk i mässing, svarvade ben, höjd ca 114, 116x61 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Stopalo
Listdelar saknas, listdelar medföljer, smärre ytskador, skiva med nagg
680825
2019-10-26