Väggur gustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄGGUR, gustavianskt stockholmsarbete, urtavlan märkt Liungdahl Stockholm, förgylld, skuren dekor, krönt av tupp, höjd ca 97 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Delvis senare bronsering, lagningar

680828

2019-10-26