Bordsur Neapel
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NEAPEL, bordsur, Italien, porslin, omkring 1900, emaljerad urtavla med arabiska siffor, dekor av Tre Gracer, höjd ca 55 cm
PROVENIENS: Stopalo
Nyckel saknas, del saknas (finger), tillverkningsdefekt (en av Gracerna), nagg och lagningar
680840
2019-10-26