Bordsur Neapel

Bordsur Neapel
Bordsur Neapel
Bordsur Neapel
Bordsur Neapel
Bordsur Neapel
Bordsur Neapel
Bordsur Neapel
Bordsur Neapel
Bordsur Neapel
Bordsur Neapel

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NEAPEL, bordsur, Italien, porslin, omkring 1900, emaljerad urtavla med arabiska siffor, dekor av Tre Gracer, höjd ca 55 cm
PROVENIENS: Stopalo

Nyckel saknas, del saknas (finger), tillverkningsdefekt (en av Gracerna), nagg och lagningar

680840

2019-10-26