Jultallrikar B&G 1800-tal

Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal
Jultallrikar B&G 1800-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BING & GRØNDAHL, (2) jultallrikar, porslin med fågelmotiv i underglasyrblått, 1997 och 1899, Ø ca 18,5 cm

Obetydligt slitage, tallriken från 1899 med smärre tillverkningsdefekter

680852

2019-09-24