Uppsala Ekeby teservis
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARTHUR PERCY, "Grand", teservis, 24 dlr, flintgods, ljusblå glasyr, Gefle, bestående av: 10 koppar med fat, 11 assietter, tekanna, sockerskål med lock, gräddsnipa
Historik: Tillverkad mellan 1956-1969
Krackelyrer förekommer, bruksslitage
680883
2019-09-23