Uppsala Ekeby teservis

Uppsala Ekeby teservis
Uppsala Ekeby teservis
Uppsala Ekeby teservis
Uppsala Ekeby teservis
Uppsala Ekeby teservis
Uppsala Ekeby teservis
Uppsala Ekeby teservis
Uppsala Ekeby teservis
Uppsala Ekeby teservis
Uppsala Ekeby teservis

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARTHUR PERCY, "Grand", teservis, 24 dlr, flintgods, ljusblå glasyr, Gefle, bestående av: 10 koppar med fat, 11 assietter, tekanna, sockerskål med lock, gräddsnipa

Historik: Tillverkad mellan 1956-1969

Krackelyrer förekommer, bruksslitage

680883

2019-09-23