Bertil Fridhagen matgrupp
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, matgrupp, 1960-tal, bestående av bord samt. 6 stolar, samtliga med stommar fanerade i teak, stolarna med stoppade textilklädda sitsar samt ryggar i rotting, stolarnas sitthöjd ca 46 cm, bordets höjd ca 74 cm, skivans mått ca 115x115 cm, medföljer gör iläggsskiva á 55 cm
Bruksslitage, sitsarnas stoppning ställvis hårdnad, rottingen ställvis med smärre skador på enstaka stolar
680895
2019-09-25