Bordspendyl Frankrike
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSPENDYL, Restauration, Frankrike, emaljerad urtavla med arabiska siffror märkt Blanc Fils, Palais Royale (verksamma 1807-25), brännförgylld och patinerad brons, dekor av kvinnofigur med hund, höjd ca 33 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Nyckel saknas, urtavla med skador, dekordel med lagning (svanhals)
680938
2019-10-26