Bordspendyl Frankrike

Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSPENDYL, Restauration, Frankrike, emaljerad urtavla med arabiska siffror märkt Blanc Fils, Palais Royale (verksamma 1807-25), brännförgylld och patinerad brons, dekor av kvinnofigur med hund, höjd ca 33 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Nyckel saknas, urtavla med skador, dekordel med lagning (svanhals)

680938

2019-10-26