Väggpendyl rokokostil

Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil
Väggpendyl rokokostil

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄGGPENDYL, 1900-tal, urtavlan med romerska och arabiska siffor samt märkt Linderoth Stockholm, rokokostil, förgylld, skuren dekor, ca 95x50 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Smärre skador o bortfall, pendel saknas

680949

2019-10-26