Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, oscariansk stil, omkring 1920/30-tal, stomme i mässing med slipad glasskål nedtill samt kronring av glas uppstill, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 80, diamater ca 45

Ej funktionstestad, enstaka nagg på prismor kan förekomma

681009

2019-09-25