Ljuskrona
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, oscariansk stil, omkring 1920/30-tal, stomme i mässing med slipad glasskål nedtill samt kronring av glas uppstill, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 80, diamater ca 45
Ej funktionstestad, enstaka nagg på prismor kan förekomma
681009
2019-09-25