Silverljusstakar Augsburg 1745-1747

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, rokoko, sannolikt av Jacob Schieler, Augsburg 1745-1747, vriden form, höjd ca 18 cm, vikt inkl inneslutet stearin ca 490 g

Bucklor, en fot skev, stötskador

681033

2019-09-23