Bestick i silver modell Haga

Bestick i silver modell Haga
Bestick i silver modell Haga
Bestick i silver modell Haga
Bestick i silver modell Haga
Bestick i silver modell Haga
Bestick i silver modell Haga

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BESTICKSUPPSÄTTNING, 40 dlr, "Haga", silver, Skandia, 1940-tal, bestående av: 12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar med rostfrittblad, samt 3 smörknivar med rostfrittblad, längder ca 18-21,5 cm, vikt ex knivar ca 1045g

Monogram, repor förekommer

681039

2019-09-28