Bestick i silver modell Haga
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BESTICKSUPPSÄTTNING, 40 dlr, "Haga", silver, Skandia, 1940-tal, bestående av: 12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar med rostfrittblad, samt 3 smörknivar med rostfrittblad, längder ca 18-21,5 cm, vikt ex knivar ca 1045g
Monogram, repor förekommer
681039
2019-09-28