Longines fickur 14K med ställ

Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ
Longines fickur 14K med ställ

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LONGINES, fickur, 14K, med ställ, rödguld, manuellt urverk, ankargång, ca år 1900, plexiglas, liten separat sekundvisare, inre lock gulmetall, serie nr. 1059 330, diam ca 39.5 mm, medföljande urställ i slipat klarglas, ornerat ramverk i gulmetall, invändig dekor med vinblad och druvklase, höjd ca 10.5 cm exkl handtag

Boett med smärre bucklor utmed kanten. Tyg i urhus med åldersrelaterat slitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

681053

2019-10-06