Teservis Kina
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TESERVIS, 11 dlr., porslin, Kina, 1900-talets mitt, dekor i emaljfärger mot guld fond, infällda reserver med tecken i guld, botten med märke, bestående av: tekanna med lock, gräddkanna, mjölkkanna med lock, 7 tekoppar med fat samt skål, höjd ca 5-14 cm
Slitage, nagg, sprickor
681055
2019-09-25