Teservis Kina

Teservis Kina
Teservis Kina
Teservis Kina
Teservis Kina
Teservis Kina
Teservis Kina
Teservis Kina
Teservis Kina
Teservis Kina
Teservis Kina
Teservis Kina
Teservis Kina

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TESERVIS, 11 dlr., porslin, Kina, 1900-talets mitt, dekor i emaljfärger mot guld fond, infällda reserver med tecken i guld, botten med märke, bestående av: tekanna med lock, gräddkanna, mjölkkanna med lock, 7 tekoppar med fat samt skål, höjd ca 5-14 cm

Slitage, nagg, sprickor

681055

2019-09-25