Spegel gustaviansk Johan Åkerblad
Klubbat för:
4 000 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), spegellampett, gustavianskt stockholmsarbete, signerad IÅ under krona, förgylld, skuren dekor, ca 46x26 cm
PROVENIENS: Stopalo
Zustandsbeschreibung
Spegelglas och ramverk saknas
681086
2019-10-26