Spegel gustaviansk Johan Åkerblad

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), spegellampett, gustavianskt stockholmsarbete, signerad IÅ under krona, förgylld, skuren dekor, ca 46x26 cm
PROVENIENS: Stopalo

Zustandsbeschreibung

Spegelglas och ramverk saknas

681086

2019-10-26