Spegellampetter empirstil
Vollendet
2019-09-25
681159
| Höchstes Gebot | 3 000 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
SPEGELLAMPETTER, 1 par, empirestil, tidigt 1900-tal, stomme i trä, med dekor i pastellage, förgylld samt bemålad, ljushållare i mässing, höjd ca 66 cm, största bredd 48 cm
Mindre dekorbortfall, slitage, en något lös i fogarna samt på krön