Glasservis 1800-tal
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLASSERVIS, 8 dlr, 1800-talets slut, Böhmisk, graverad dekor av landskap och jaktmotiv, bestående av kanna, karaff, 6 glas (18 cm)
PROVENIENS: Stopalo
Ett glas med spricka, kanna med nagg
681221
2019-10-26