Kandelabrar 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, förgylld metall, för 5 ljus vardera, dekor av kvinna och mansfigur, höjd ca 55 cm
PROVENIENS: Stopalo

Slitage, ngt böjda armar, 2 ljusmanschetter saknas

681225

2019-10-26