Kandelabrar 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, förgylld metall, för 5 ljus vardera, dekor av kvinna och mansfigur, höjd ca 55 cm
PROVENIENS: Stopalo
Slitage, ngt böjda armar, 2 ljusmanschetter saknas
681225
2019-10-26