Skeppsmodell i diorama
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKEPPSMODELL, 1900-talets första kvartal, i diorama, föreställande fullriggare, i lackerat och bemålat trä, på skulpterat hav, snidad träram, ca 42x59 cm
Delar av riggen ställvis lös, ramen med slitage
681233
2019-09-26