Skeppsmodell i diorama

Skeppsmodell i diorama
Skeppsmodell i diorama
Skeppsmodell i diorama
Skeppsmodell i diorama

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKEPPSMODELL, 1900-talets första kvartal, i diorama, föreställande fullriggare, i lackerat och bemålat trä, på skulpterat hav, snidad träram, ca 42x59 cm

Delar av riggen ställvis lös, ramen med slitage

681233

2019-09-26