Kandelabrar nysilver

Kandelabrar nysilver
Kandelabrar nysilver
Kandelabrar nysilver
Kandelabrar nysilver
Kandelabrar nysilver
Kandelabrar nysilver
Kandelabrar nysilver
Kandelabrar nysilver
Kandelabrar nysilver
Kandelabrar nysilver
Kandelabrar nysilver
Kandelabrar nysilver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WMF, Würtembergische Metallwarenfabrik, ljusstakar med kandelaberdel, 1 par, nysilver, 1900-talets början, höjd ca 51 cm

Slitage, en ljuspipa med skadad gänga

681313

2019-09-26