Lykta Louis XV-stil
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LYKTA, 1800-talets andra hälft, Louis XV-stil, för 1 ljus, fattning i bronserad metall, infällda plaketter i polykromt bemålat glas, dekor av lejonmaskaroner, höjd ca 57 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre färgbortfall o slitage
681351
2019-10-26