Lykta Louis XV-stil

Lykta Louis XV-stil
Lykta Louis XV-stil
Lykta Louis XV-stil
Lykta Louis XV-stil
Lykta Louis XV-stil
Lykta Louis XV-stil

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LYKTA, 1800-talets andra hälft, Louis XV-stil, för 1 ljus, fattning i bronserad metall, infällda plaketter i polykromt bemålat glas, dekor av lejonmaskaroner, höjd ca 57 cm
PROVENIENS: Stopalo

Smärre färgbortfall o slitage

681351

2019-10-26