Bordspendyl nyrokoko

Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld metall, emaljerad urtavla med romerska siffror, slagfuntion, krönt herdepojke, höjd ca 38 cm
PROVENIENS: Stopalo

Senare förgylld

681387

2019-10-26