Bordsur empire

Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire
Bordsur empire

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets början, Frankrike, empire, förgylld brons, dekor av mans- och kvinnofigur, höjd ca 38 cm
PROVENIENS: Stopalo

Urtavla med skada, pendel och nyckel saknas, slitage

681411

2019-10-26