Bordsur empire
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets början, Frankrike, empire, förgylld brons, dekor av mans- och kvinnofigur, höjd ca 38 cm
PROVENIENS: Stopalo
Urtavla med skada, pendel och nyckel saknas, slitage
681411
2019-10-26