Bordspendyl nyrokoko

Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko
Bordspendyl nyrokoko

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld metall, emaljerad urtavla med arabiska siffror, krönt av kurtiserande par, höjd ca 40 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Urtavlan med skador

681434

2019-10-26