Carl Johan Trygg träfigur
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
CARL OLOF TRYGG (1910-1993), skulptur "Äkta smålänning", skuret trä, signerad och daterad C. O.Trygg 1968, höjd ca 23 cm, OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur (något ranglig), vinterklädd man, otydligt stämpel, "Värnamo", höjd ca 22 cm
681488
2019-09-24